Fren Merkezi Arızası

Fren Merkezi Arızası

2 adet pistondan oluşan bu merkez özellikle hidrolik yağın durumuna göre arızalanabilir ve sorun yaratabilir. Kalitesiz yağ kullanımı veya yağ sızıntısı ile beraber fren pedalının takılı kalması sorun yaratabilir. Fren pedalı üzerine uygulanan basınçla birlikte aşağı iner fakat indikçe sertleşen bir yapıdadır. Eğer fren merkezinde bir arıza ortaya çıkacak olursa fren pedalı tabana kadar değer fakat frenler randımanlı şekilde aracın durmasını sağlamaz. Her şekilde araç ve sürücüler için riskli bir durumun ortaya çıkması söz konusu olur.
 

Fren Merkezi Arızası

Fren Merkezi Arızası Belirtileri Nelerdir?

Fren Merkezi Arızası Belirtileri Nelerdir?

Fren merkezi arızası ortaya çıktığı anda sürücülerin bu durumu hemen anlaması mümkün olur. Bu durumda araç kullanmak oldukça riskli hale gelir. Fren arıza durumunda hemen sorunu anlamak ve buna karşı çözümlere yönelmek gerekir. Araç kullanan sürücüler sürüş esnasında frene bastığında işlerin yolunda gitmediğini hemen anlar. Bazı belirtiler ortaya çıkar ve insanlar bu belirtilere bakarak durum değerlendirmesi yapar. İkaz edici uyarılar şu şekildedir.
  •          Fren pedalı takılır basıldığı anda ileri gitmez.
  •          Fren ikaz ışığı yanar.
  •          Motor lambası yanar.
  •          Frenler tutmaz hale gelir.
  •          Fren zemine değer ve yeterince tutmaz.
Bu belirtilerden herhangi biri ortaya çıktığı zaman hiç zaman kaybetmeden çözüm için harekete geçmek gerekir. Aksi durumda kaza riskinin kaçınılmaz hale geldiği görülür.
 

Fren Merkezi Arızası Belirtileri Nelerdir?

Fren Merkezi Arızasında Ne Yapmak Gerekir?

Fren Merkezi Arızasında Ne Yapmak Gerekir?

Fren hidroliği sorunu ortaya çıktığında geç kalmadan tedbir için harekete geçmek gerekir. Fren sistemlerinde özellikle fren merkezi önemli bir yer tutar. Kimi zaman yağ kalitesinin düşük olması kimi zamanında yağ eksilmesi ile beraber ortaya çıkan sorunların hızlıca çözüme kavuşturulması gerekir. Sürücüler fren problemlerinde kendi başına bir şey yapmak yerine deneyimli bir servisten yardım almalıdır. Araç frenleri en güvenilir emniyet sistemleri arasında yer alır. Bu sistemin çalışmaması durumunda özellikle yollarda araçlar çok daha riskli bir konuma gelir. Sadece fren arızası yaşayan araç için değil tüm araçlar için belli bir risk ortamı oluşur.
 
Esasında bu gibi durumlarda uzman bir servisin sorun giderici çalışmaları hızlı şekilde uygulanır. Sorunlar giderilir, parça değiştirilir veya tamir işlemleri çözüme önemli avantaj sağlar. İşlem sonucunda yeni bir fren hidroliği ile birlikte sistemin tekrardan verimli şekilde çalışması sağlanır. Bosch car service güvencesi ile birlikte, servisimiz bu konuda oldukça deneyimli ve yüksek teknolojili bir yapıdadır. Fren sorunlarınızın çözümüne yönelik attığımız adımlar emniyetli yolculuğunuz için önemli avantajlar sağlar. Ekonomik ve kaliteli hizmet için servisimiz her zaman en iyi çözümlerle size yardımcı durumundadır.
 

Fren Merkezi Arızasında Ne Yapmak Gerekir?