Akü Kontrolü

Akü Kontrolü

Bursa Beşevler akü kontrol çalışması araç aküsünün durumunu görmek ve sorunları doğru bir şekilde tespit etmek için büyük önem taşır.

Akü bir aracın enerji ihtiyacını karşılamada kullanılır ve elektrikli unsurlar akü desteği ile çalışır. Kaliteli, sağlam ve yeni bir akü sürüş konforu ve yol güvenliği anlamını taşır. Profesyonel ekiplerle hizmet veren servisimiz akü tedariki, montajı ve kontrolü konusunda en uygun hizmetleri müşterilerine sunar.

Akü Kaçak Kontrolü

Akü kaçak kontrolü yaparken hassas ölçüm teknoloji ürünü olan Multimetre kullanılır. Doğru değer sonuçlarına ulaşmak için akü kutup başlarındaki bağlantılar demonte hale gelir. Yaklaşık 2 saat atayla yapılan ölçüm sonuçlarına göre akülerde kaçak olup olmadığı kolayca tespit edilir. Kaçak söz konusu olduğunda kısa zamanda akünün bitmesi sorunu ortaya çıkabilir. Bu durum araçlar için yolda kalma ve önemli bir konfor kaybı olarak değerlendirilebilir.
 

Akü Sağlamlık Kontrolü

Akü sağlamlık kontrolü düzenli olarak yapıldığında, araç yolda kalmadan güvenli şekilde yolculuk yapma şansına sahip olur. Akü elektrik enerji kaynağı olmakla birlikte, araç için en önemli unsurlar arasında bulunur. Özellikle de hem elektrik hem de fosil yakıt bütünlüğü sayesinde, araçlar performansını arttırarak çalışmaya devam eder. Bu yakıtlardan birinde eksiklik olduğu zaman araç çalışmaz ve önemli bir konfor kaybı sorunu ortaya çıkar. Elektrik enerji kaynağı olan akü araçlar için hayati önem taşır. Belli zaman aralıkları ile araç için yapılan kontrollerde akünün gözden geçirilmesi büyük önem arz eder.
 
Her şeyden önce akünün sağlam olup olmadığını ve sağlıklı şekilde monte edilip edilmediğini gözden geçirmek gerekir. Akü enerjisinin tükenmesi konusunda alınan tedbirler araçlar için büyük önem arz eder. Daha sağlıklı ve güvenli yolculuk yapabilmek açısından, her bakım sürecinde akünün uzmanlar tarafından gözden geçirilmesi gerekir. Servisimiz bu konuda deneyimli ekiplerle göreve hazırdır.
 

Akü kontrolü Nasıl Yapılır?

Akü kontrolü yaparken önce gözle değerlendirme yapmak önemli bir fikir verecektir. Daha sonra teknik ölçüm sonuçları ile sorunun daha net şekilde anlaşılması mümkün olacaktır. Akü kontrolünü düzenli ve uygun şekilde yapan uzmanlar aracın yolda kalmasının önüne geçer. Bu sayede araçlar için önemli bir sürüş konforunun sağlanması mümkün olur. Yapılan kontrollerde:
  • Akü montaj bağlantıları,
  • Kutup başlarında biriken korozyon,
  • Akü enerji durumu,
  • Akü sıvısının durumu, uzmanlar tarafından ortaya konur.
Bu sayede araçların performansında gerileme olmaz ve araç verimliliği korunmuş olur. Teknik ekiplerden oluşan servis elemanları bu yapılan tetkikler sonucunda aküde ortaya çıkan sorunları doğru olarak tespit eder.
 

İlgili Konular

Egzoz Manifoldu Arızası

Egzoz Manifoldu Arızası

Egzoz manifoldu arızası içten yanmalı motora sahip olan araçlarda hava giriş ve çıkışını sağlar.

Rehbere git

Direksiyon Kutusu Arızası

Direksiyon kutusu arızası aracın hâkimiyetinin sürücüde olmasını engeller.

Rehbere git
Direksiyon Kutusu Arızası
Fren Merkezi Arızası

Fren Merkezi Arızası

Fren merkezi arızası araç hareket halindeyken çok önemli risk oluşturur.

Rehbere git

Amortisör Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Amortisörler, araçların uzun ömürlü olmasını hem de yolculuk esnasında maksimum güvenlik seviyesini korumayı sağlar.

Rehbere git
Amortisör Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır?