Fren

Fren

Bursa frenci hizmetleri otomotiv sektörüne sağlanan en önelmiş hizmet desteklerinden biridir.

Bir araç için en temel güvenlik sistemi frenlerdir. Aracın sürüş ve duruş performansında frenlerin önemli etkisi bulunur. Her bir araç farklı iklim ve yol koşullarında trafiğe çıkar. 
Yol tutuşu, fren mesafesi ve düzenli periyodik bakım, araçlar için hayati önem taşır. Frene basıldığında aracın duracağını bilmek önemli bir güven avantajı sağlar. Gerekli bakım ve kontroller yapıldıktan sonra aracın güvenle yola çıkması sağlanmış olur. İyi ve kapsamlı bir bakım sürecinde:
  • Fren pedalı,
  • Mekanik bağlantılar,
  • Fren hidroliği
  • Fren diskleri
  • Fren balataları gözden geçirilir.
Bu tür kapsamlı bakımlara bağlı olarak sistemi olumsuz etkileyen arıza unsurları tespit edilir. Alınacak olan tedbirler sayesinde araçların güvenle yola çıkması ve hedefine varması söz konusu olur.
 

Fren Bakımı

Bursa oto fren çözümleri bu gelişmiş şehrin sanayi sistemi içinde hizmet olarak sunulmaktadır. Bosch fren inovasyonları yaklaşık 1 asırlık süreçte insanların ufkunu açan çalışmaların altına imza atmıştır. Yalnızca aracın durması için değil dengeli hareket ve durma konusunda bu inovasyon teknolojilerinden istifade edilmiştir. Düzenli bakımlarda ilk olarak akla gelen tercihlerden biri fren bakımı olmalıdır. Motor dâhil pek çok sistem ve parça konfor sağlar. Frenler ise tamamen emniyet için gerekli olan unsurların başında gelir. Tedbirleri zamanında alarak daha kalıcı çözümler üretmek mümkün olur.
 

Fren Arızaları

Fren arızaları her aracın zamanla kullanıma bağlı olarak yaşadığı arıza çeşitlerindendir. Fren balata ve diskinin aşınması, fren hidrolik kaçakları,ABS Arızaları, fren hortumu deformasyonuna bağlı arızalar, fren pedalı sertleşmesi, el freni arızaları ve fren sisteminde hava bulunması başlıca fren sisteminde görülen arızaların başında gelmektedir.
Oto fren Bursa ve çevresinde servis hizmet kalitesi ile kendini gösteriyor. Söz konusu fren arızası olduğu zaman, deneyimli ekipler ve kaliteli ekipmanlar burada çözüm oluşturabilir. Arızanın tespiti, daha sonra giderilmesi, ekonomik bir çözüm olacaktır. Eğer bu süreçte parça değişimi gerekli oluyorsa, maliyetlerin biraz daha artması söz konusudur. Bosch car service uzman elemanları, gerektiği zaman kaliteli bakım çözümleri konusunda her zaman doğru adımları atmıştır. Bu süreci takip eden süreç ise fren onarımı çalışmalarıdır. Teknik ekip ve kaliteli ekipman bütünlüğü sayesinde fren arızalarını gidermek ve kalıcı çözümler üretmek mümkün olmaktadır.
 

Oto Fren Hizmetlerimiz

Oto fren Bursa ve çevresinde özenle sunduğumuz hizmetler arasındadır. Aracınızın fren mekanizmalarını kontrol eder, belli aralıklarla periyodik bakım çözümleri sunarız. Sorunların tespiti için yaptığımız çalışmalar, hızlı çözüm açısından servisimize önemli avantajlar sağlar. Frene bastığınız zaman aracın durması, stabilite sağlaması ve kontrolü elbette çok önemlidir. Gerekli inovasyon teknolojisi ve uzman çalışma taktikleri ile çözüm noktasında her zaman size yardımcı oluruz.
 

İlgili Konular

Amortisör Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Amortisör Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Amortisörler, araçların uzun ömürlü olmasını hem de yolculuk esnasında maksimum güvenlik seviyesini korumayı sağlar.

Rehbere git

Fren Merkezi Arızası

Fren merkezi arızası araç hareket halindeyken çok önemli risk oluşturur.

Rehbere git
Fren Merkezi Arızası
Egzoz Manifoldu Arızası

Egzoz Manifoldu Arızası

Egzoz manifoldu arızası içten yanmalı motora sahip olan araçlarda hava giriş ve çıkışını sağlar.

Rehbere git

Direksiyon Kutusu Arızası

Direksiyon kutusu arızası aracın hâkimiyetinin sürücüde olmasını engeller.

Rehbere git
Direksiyon Kutusu Arızası